Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyskúšajte tieto izbové rastliny podľa feng shui

reklama:
Vyskúšajte tieto izbové rastliny podľa feng shui
Vyskúšajte tieto izbové rastliny podľa feng shui Foto: www.freepik.com

Izbové rastliny nielen skrášľujú bývanie a obohacujú vzduch kyslíkom, sú tiež spoľahlivými indikátormi šťastia. Prinášajú úspech a varujú pred blížiacimi sa nepríjemnosťami… Výkladom týchto skutočností sa zaoberá feng shui rastlín.

Už dávno sa zistilo, že rastliny reagujú na okolie. Napríklad tam, kde často dochádza k hádkam, kvety schnú a uvadajú, nech je starostlivosť o ne najlepší.

Aloe je už tradične pokladaná za domáceho strážneho anjela. Táto statná rastlina pohlcuje negativitu a harmonizuje energiu obydlia.

Japonské bonsaje – nech už akýkoľvek druh, tento spoľahlivý indikátor svojím vzhľadom odráža všetko, čo sa okolo neho deje. Nie nadarmo stavajú v Japonsku bonsaj vždy do nejakého skrytého kúta svojho obydlia, kde nie je rastlina zbytočne vystavená pohľadu cudzích ľudí. V blízkosti bonsaje sa musí človek chovať len a len pokojne a rozvážne, inak stromček zahynie…

Veľmi dekoratívna juka, pripomínajúca palmu, sa naproti tomu negatívnou energiou „živí“. Má sa za to, že táto rastlina vie zviesť „úder“ na seba, čím ruší negativitu a upokojuje ľudí.

Fíkusy dokážu ovplyvniť to, ako sa človek cíti a zmierňujú bolesť.

Milostné vône

Orchidey majú veľmi silný tonizujúci účinok, a to napriek tomu, že ich vôňa je veľmi, veľmi jemná, takmer nepostihnuteľná. Orchidea je pokladaná za afrodiziakum. Jej šťava bola v minulosti pridávaná do „nápojov lásky“, ktoré mali u žien i mužov vyvolávať erotické vzrušenie.

Izbová mučenka je popínavá rastlina, s ktorou sa dajú vytvoriť nádherné izbové kompozície. Rovnako ako orchidey vytvára milostnú atmosféru. Jej vôňa posilňuje zmyselnosť.

Spatifylum (Lopatkovec), je „rastlinou lásky“. Jeho kvet pripomína srdce. Táto rastlina naladí na romantickú vlnu a posilní cit.

Citrusové stromčeky priaznivo pôsobia na trávenie, je preto najlepšie umiestniť ich neďaleko od jedálenského stola.

K niektorým izbovým rastlinám:

Begónia je zárukou dobrých vzťahov a vernosti priateľov. Mali by ju pestovať podnikatelia a ľudia oceňujúci pracovné styky. Begónia uvádza do správneho stavu mysle, napomáha správnemu nakladaniu s časom a peniazmi.

Izbová prvosienka obdaruje racionalitou, preto ju feng shui odporúča tým, ktorých činnosť nejako súvisí s rizikom. Budete sa s ňou správne rozhodovať v krajných situáciách. Okrem toho je prvosienka ochrannou rastlinou, ktorá obhajuje svojho majiteľa proti nebezpečenstvám.

Borievka zvyšuje rodinné príjmy a je ochranou proti chudobe.

Tučnice posilnia prítok peňazí do obydlia, najmä ak ju postavíte do jeho juhovýchodnej časti. Ak sa jej darí, je silná a zdravá, budú vaše peňažné príjmy rásť geometrickým radom. Pokiaľ jej opadávajú listy, môžete naopak očakávať peňažné straty. Podľa niektorých tvrdení hrubosti spoľahlivo pritiahne zisk, ak do jej kvetináča zahrabete niekoľko mincí.

K peňažným izbovým rastlinám patrí aj zamioculcas, dracéna a myrta. Mali by stáť blízko pracovného miesta. Na zvýšenie blahobytu je dobré, keď pri okne stojí kaktus, pretože posilňuje cirkuláciu kladnej energie čchi.

Do detskej izby je dobré umiestniť fylodendron, ktorý chráni pred strachom a nočnými morami.

Nebezpečné izbové rastliny

Existujú nebezpečné rastliny, ktoré by sme nemali doma mať, aj keď sú veľmi krásne. Napríklad nádherná rastlina azalka, zbožňovaná návrhármi interiérov, ničí energiu a vedie k závažnej energetickej nerovnováhe a úniku síl.

Brečtan je rastlinným upírom – do domu prináša hádky a spory, do vzťahu zradu a nestálosť. Má sa za to, že brečtan je obdarený schopnosťou ničiť mužskú energiu, vyvolávať choroby a tiež impotenciu. Jedinou výnimkou je, keď brečtan rastie voľne vonku, pne sa po vrátach alebo stene domu.

Paprade spôsobuje smútok a straty. Po jeho príchode do domu sa často začínajú strácať dôležité dokumenty, cennosti a osobné veci.

Existuje povera, že väčšina lianovitých rastlín, ako sú monstera alebo difenbachia, láka zlodeja. Je tiež známe, že tieto rastliny sa „nekamarátia“ s inými – ako keby svojim zeleným susedom uberali životnú silu.

Astrologické rady

Ohnivé znamenia – Baran, Lev a Strelec – by sa mali dôkladne zamyslieť, než si zaobstarajú rastlinu posilňujúcu zmyselnosť. Aj tak dosť temperamentný zrodenca ohnivých znamení by to mohlo viesť k vzplanutiu sexuálnej aktivity av dôsledku k nevere a promiskuite.

Býkovi, Panne a Kozorožcovi, čo sú znamenia zemné, hviezdy naopak odporúčajú pestovať rastliny navodzujúce romantické rozpoloženie, ktoré trochu potlačia ich prílišnú racionalitu.

Vzdušné znamenia – Blíženci, Váhy a Vodnár potrebujú rastliny vyžadujúce trpezlivú starostlivosť. Posilní to ich pracovné kvality a pomôže k úspešnej kariére.

Rakovi, Škorpiónovi a Rybám, vodným znameniam, ktoré si všetko berú príliš k srdcu, hviezdy odporúčajú zaobstarať si rastliny pohlcujúce negatívnu energiu svojich majiteľov.

Zdroj: astroplus.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 9. apríla 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.