Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spoznajte momenty, kedy muž stráca záujem o ženu!

reklama:
Spoznajte momenty, kedy muž stráca záujem o ženu!
Spoznajte momenty, kedy muž stráca záujem o ženu! Foto: www.freepik.com

Čo platilo včera, nemusí platiť dnes. Síce všetci vieme, že zmena je život, ale v zásade nemáme zmeny radi. Obzvlášť, keď sa jedná o partnerský vzťah, ktorý býva jedným z najdôležitejších pilierov nášho života. Až doteraz ste žili v spokojnom zväzku, ale zrazu to v ňom začína škrípať. Vaša ženská intuícia ide na plné obrátky a vy si musíte priznať nepríjemnú vec. Váš muž o vás začína strácať záujem.

Asi to nikdy nebude rovnaký dôvod, ľudia sú rôzni, preto sa líšia aj dôvody na ukončenie vzťahu alebo straty záujmu. Nemusíte si vzájomne sedieť, partner chce tráviť čas inak, s viacerými ľuďmi, má vlastný problém alebo len nemá dostatok odvahy vám povedať, čo chce inak. „Medzi ľuďmi sa dejú veci, ktoré nikdy nepochopíte. Keď vás neuprednostňuje, nestojí za váš čas a námahu, takže sa s ním nezaoberajte,“ píše vo svojom článku pre psychologytoday.com Kelly Campbell Ph.D. Prečo muži strácajú záujem?

1. Nízka sebadôvera môže byť príčinou, že muž stráca záujem

Sebavedomie je veľmi mocná zbraň, ktorú môžete osloviť a oslniť veľa ľudí. Muži môžu strácať záujem, keď majú vedľa seba ženu, ktorá nie je dostatočne sebavedomá. Sama sa zhadzuje, snaží sa byť neviditeľná, nemá na nič názor, všetko je podľa nej zbytočné a na ňu predsa nezáleží. Zapojiť sa do hovoru je pre ňu nepredstaviteľné. V takom prípade sa muž môže chvíľu snažiť, ale prestane ho to baviť a rýchlo stráca záujem.

2. Muža odrádza prílišné sťažovanie sa

Každý má niekedy zlý deň a potrebuje sa niekomu zveriť, posťažovať sa a povedať mu, aký je život ťažký. Funguje to vzájomne a je dobré mať partnera alebo priateľa, ktorému to môžete všetko povedať. Či už sa sťažujete na kolegu v práci, na nekomunikácii, problémy v osobnom živote, rodinu, kamarátky, skrátka na čokoľvek. Keď je toho sťažovania veľa, muži obvykle strácajú záujem a radšej hľadajú niekde inde. Muži to môžu brať ako osobné zlyhanie, chvíľu sa snažia, aby žene pomohli problém vyriešiť, ale po chvíli ich to prestane baviť a chcú niekoho, kto nie je tak problematický.

3. Muži stráca záujem, keď je nadmerná starostlivosť

Ženy sa snažia o svojho partnera starať, túžia ho urobiť šťastným a každá to berie inak. Niekedy môže prílišná starostlivosť uťahovať slučku okolo krku a dusiť. Pravidelné posielanie množstva správ, kde je a kedy sa vráti, servírovanie teplej večere a neustála snaha vedieť o ňom všetko, môže pripomínať skôr matku, než partnerku. To je moment, keď muži strácajú záujem a radšej idú o dom ďalej. Každý vo vzťahu potrebuje dýchať a chce aj čas, ktorý využije len pre seba.

Ďalšie dôvody na ukončenie vzťahu

Muži môžu strácať záujem aj z mnohých iných dôvodov. Nie vždy ten dôvod musí nutne súvisieť s vami, s ich partnerkou. Môžu sa meniť ich priority, termíny v práci, rodinné problémy, povýšenie, odchod z práce, necítia sa v partnerskom vzťahu komfortne a mnoho ďalšieho. V takom prípade je to začiatok konca.

Zdroj: www.svetzeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 15. apríla 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.