Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 zbytočných zdravotných zvykov, ktoré môžete ihneď prestať dodržiavať

reklama:
tabletky
7 zbytočných zdravotných zvykov, ktoré môžete ihneď prestať dodržiavať Foto: www.freepik.com

Mnohé z bežných zdravotných návykov, ktoré považujeme za prospešné, môžu byť v skutočnosti zbytočné alebo dokonca škodlivé. Ponúkame vám zoznam sedem návykov, ktoré by ste mohli prehodnotiť alebo úplne zanechať, aby ste si zachovali zdravie bez zbytočných komplikácií.

Mnoho z nás dodržiava denné rituály, o ktorých si myslíme, že sú kľúčové pre naše zdravie a vzhľad. Hoci niektoré z týchto zvykov, ako je napríklad umývanie ovocia pred jeho konzumáciou alebo pravidelné cvičenie, sú nepochybne prospešné, existujú aj také, ktoré vyvolávajú otázky. Preto vám dnes prinášame zoznam siedmich zvykov, ktoré môžete bez obáv opustiť, pretože sú skutočne zbytočné!

Užívanie multivitamínových tabliet

Hoci si mnohí myslia, že multivitamíny sú esenciálne pre naše zdravie, nedávne štúdie ukázali, že ich konzumácia môže zvyšovať riziko vzniku určitých chorôb a nemá vplyv na našu pamäť alebo pracovný výkon. Vedci v USA dosiahli tento záver po rozsiahlych klinických testoch s viac ako 450 000 účastníkmi.

Používanie antibakteriálneho ručného gélu bez alkoholu

Antibakteriálne gély sú účinné iba vtedy, keď obsahujú aspoň 60% alkoholu. Iné typy dezinfekčných prostriedkov na ruky nemajú schopnosť účinne eliminovať všetky typy mikroorganizmov.

antibakteriálny gél
7 zbytočných zdravotných zvykov, ktoré môžete ihneď prestať dodržiavaťFoto: www.freepik.com

Vyvarovanie sa glutamátu sodného

Hoci glutamát sodný môže u niektorých ľudí spôsobovať nevoľnosť a bolesti hlavy, tieto symptómy sa objavujú len pri veľmi vysokých dávkach. Mnohé potraviny, ktoré obsahujú glutamát, však nemusia byť vhodné pre naše zdravie.

Detoxikačné diéty

Aj keď sú detoxikačné diéty stále populárnejšie, odborníci tvrdia, že naše telo je schopné detoxikovať samo pomocou pečene a obličiek. Ak tieto orgány nefungujú správne, je vhodné vyhľadať lekára, nie sa spoliehať na zeleninové smoothie.

Spotreba ekologických produktov

V mnohých krajinách nie je povinné označovať bio potraviny certifikátom, čo znamená, že označenie „eko“ často slúži len ako marketingový nástroj.

Používanie mikrovlnnej rúry

Hoci sa verí, že mikrovlnná rúra ničí užitočné látky v potravinách, podobný účinok má aj varenie v rúre či na sporáku. V niektorých prípadoch môže byť mikrovlnka rýchlejšou a šetrnejšou alternatívou.

jedlo v mikrovlnnej rúre
7 zbytočných zdravotných zvykov, ktoré môžete ihneď prestať dodržiavaťFoto: depositphotos.com

Konzumácia potravín s nízkym obsahom tuku

Naše telo potrebuje tuky rovnako ako bielkoviny a sacharidy. Nízkotučné produkty často obsahujú viac cukru, čo môže byť škodlivé pre naše zdravie.

Aké ďalšie zvyky, ktoré sú bežné v našom každodennom živote, by mohli byť nebezpečné pre naše zdravie? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. mája 2024

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.